Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Marș prin oraș - ziua roz

Joi, 30 mai 2024, nu a fost o zi obișnuită. A fost o zi în care orașul nostru a strălucit în culori vibrante și emoții puternice datorită unei acțiuni deosebite, un marș în care elevii și profesorii liceului nostru au purtat cu mândrie culorile speranței și determinării în lupta împotriva cancerului.
 
Tema evenimentului a fost una profundă - reziliența. Am ales să reflectăm asupra acestei calități extraordinare care definește omenirea în fața adversităților. Reziliența nu înseamnă doar a trece prin momente dificile, ci și a ne ridica din ele cu mai multă putere și înțelepciune.
 
Am fost martorii unei forțe incontestabile în comunitatea noastră - forța de a ne susține reciproc și de a arăta că suntem mai puternici împreună. Fiecare pas pe care l-am făcut a reprezentat un angajament pentru viitorul nostru, un viitor în care speranța și solidaritatea rămân întotdeauna în prim-plan!
 
Mulțumim, Diana Ianto pentru idee și inițiativă!
Mulțumim, Liana Ostrovăți pentru obținerea aprobărilor necesare mobilizării unui număr impresionant de persoane in inima orașului nostru!
Mulțumim, Adriana Muntean pentru organizare!
Mulțumim, Cristiane Madar pentru recuzita clasei tale!
Mulțumim, Raluca Muntean pentru afișe!
Mulțumim, Mariana Borbely pentru imagini!
Mulțumim, Daria Fisan pentru puterea de convingere!
Mulțumim tuturor pentru donații!!!
 
Prof. Dana-Marciana JEBELEAN

Print Email